Jakuzi Nasıl Monte Edilir?

28.09.2023 Jakuziyi monte etmeden önce, seçilen jakuzinin boyutunun, şeklinin ve drenaj yönünün planla eşleştiğinden emin olunmalıdır. Jakuzi küvet tahliyesi solda ise, sola doğru çekilir, eğer tahliye sağda ise, sağa doğru boşaltılır.
Jakuzi Nasıl Monte Edilir?

Jakuziyi monte etmeden önce, seçilen jakuzinin boyutunun, şeklinin ve drenaj yönünün planla eşleştiğinden emin olunmalıdır. Jakuzi küvet tahliyesi solda ise, sola doğru çekilir, eğer tahliye sağda ise, sağa doğru boşaltılır. Jakuziyi monte ederken, inşaat sırasında hasar görmesini önlemek için yüzeyi karton veya tahta ile kaplanmalıdır. Çimento jakuziye karıştırılmamalı, jakuzi monte edildikten sonra, artık çimentoyu çıkardığınızdan emin olunmalıdır. İnşaat sırasında jakuziye keskin veya pürüzlü aletler koymayınız, aksi takdirde jakuzinin yüzeyinde aşınma olacaktır. Yüzeydeki kirleri temizlemek için, nötr bir deterjanlı sünger veya yumuşak bir kumaş kullanın, asit kullanmayın ve sert bezlerle temizlik yapmayın. Jakuzi çok uzun süre kullanılırsa veya inşaat sırasında yüzey yanlışlıkla matlaşırsa, orijinal parlaklığı geri kazanmak için lütfen parlatıcı kullanın.

Jakuzi Zemini

Kurulumdan önce zemin su geçirmez olmalıdır küvetin altındaki zeminde en az 20 mm kalınlığında çimento kumu veya su geçirmez yapıştırıcıyla veya katran ile kapatılmalıdır. Jakuzi tesisatının boyutlarına göre, ahşap şerit veya alüminyum şerit montaj konumunda bir destek olarak önceden damgalanmıştır. Çimento harcı kurutulduktan sonra , tuğla duvar, zemin ve duvar tuğlası eklenebilir. Rögarı rezerve etmek için, motor erişim deliği yaklaşık 40 cm kare olmalı ve motor pozisyonuna bakmalıdır. Jakuzi kullanılmadan önce çıkarılabilen koruyucu bir filmle kaplıdır. Bir jakuzi tezgahı musluğu kullanırsanız, jakuzi monte edilmeden önce musluğu ve su kontrol vanasını jakuziye sabitlenmelidir. Lütfen kurmaya dikkat edin, sızmasına izin vermeyin. Revizyon için musluk yakınındaki tuğla duvarda bir menhol bulundurulmalıdır.

Jakuzi Çeşitleri

jakuzi denince kopuklu masaj gelir aklımıza jakuzi modelleri ve çeşitleri çok fazladır. Kare, diktörtgen, daire, üçgen gibi simetrik şekilli olanları mevcuttur. Ayrıca otel, spa, spor tesislerine özel jakuzilerde bulunmaktadır. www.favorisauna.com.tr adresinden jakuzi modelleri ve jakuzi monteleme servisimiz bulunmaktadır.

Duvar Jakuzi

jakuzi tesisatının boyutlarına göre, ahşap şerit veya alüminyum şerit montaj konumunda bir destek olarak önceden damgalanmıştır. Yer ve duvar karolarının eklenmesi için, ekli alanın büyüklüğünün küvetin montaj büyüklüğünü aşması gerekmektedir. Lütfen zemin ve duvar karolarını takmadan önce montajı dikkatlice okuyunuz.

Elektrik Mühendisliği

Kalifiye bir hidroelektrik teknisyeni tarafından kurulmalıdır. Güç kaynağı hattı için lütfen elektrik kanunu spesifikasyonuna veya referans elektrik devre şemasına göre bağımsız devre güç kaynağı kablolarını saklayın. Ve gücün 110 volt olduğundan emin olun. 15 amperlik akıma 2.0 mm kare veya daha fazla tel çapıyla dayanabilir ve tel çıkışı, motor ile aynı yönde zeminden yaklaşık 10 cm yükseklikte olmalıdır. Dağıtım kutusundaki bir toprak kaçağına devre kesicisini takın, bağımsız devre kesicisi önceden takılmamışsa, uygun konumda kurulmalıdır. Güç kablosunu bağlayın ve yalıtımı kapatın Güç bağlantısının küvetin sabitlenmesinden önce ve küvetin ön duvarının dolgu macunu ile doldurulmadan önce bağlanması gerektiğini unutmayın. Şantiye sırasında, motor güç kablosunun bağlanması en iyisidir.

Kurulum Önlemleri

Demir çerçeve kombine duvar paneli, üretim sırasında monte edilmeli, böylece jakuzi yerleştirilir ve sadece basit hareketli duvar paneli monte edilebilir. Önce karoları takmak ve daha sonra duvar panellerini monte etmek de gereklidir. Uygun bir şekilde monte edilen canlı küvet hareketli duvar bakım sırasında giderilemez, bu durum kurulum prosedürünün hatasından kaynaklanır. Çizgi çirkin değilse ve orijinal banyo devresi 15 amperlik akım yükleyemiyorsa, orijinal hattından yüklenebilir bir güç kaynağı çekmeniz gerekir.

Jakuzi Boru Yapılandırma Şeması

Motor çalıştırma düğmesine basınız, ancak sirküle eden su akışı yoktur ve motorun ses etkisi yoktur. Neden: Güç anahtarı açık değil veya kaçak devre kesici devreye giriyor. İşleme: Lütfen güç anahtarını açınız. Neden: Motor çalıştırma düğmesinin hava borusu çıkmıştır Sessiz bir ortamda başlat düğmesine basın, motor içindeki mikro anahtarın harekete geçme işlemini duyabilirsiniz. Sesi duyamıyorsanız, hava tüpü düşebilir. Lütfen önce güç anahtarını kapatın, ardından servis deliği kapağını açın veya hava borusunu kontrol etmek için duvar panelini hareket ettirin ve doğru konuma geri takın. Motorun iç bıçakları hasar görmüş. Bıçak veya motorun dâhili elektronik anahtarını değiştirin. Bu yazılan metinleri siz kendi başınıza uygulayamıyorsanız biz sizin yanınızdayız her zaman www.favorisauna.com.tr adresinden bize ulaşabilir profesyonel yardım alabilirsiniz.